Instagram’da Önerilen Gönderileri Kapatma İşlemi Nedir?
Instagram’da Önerilen Gönderileri Kapatma İşlemi Nedir?

Instagram uygulaması geçtiğimiz yıl ağustos ayında önerilen gönderiler özelliğini tüm kullanıcılarına sunmuştur. Ancak sunulan bu özellik kullanıcılar tarafından pek iyi karşılanmamıştır. Özellikle bazı Instagram kullanıcıları, önerilen gönderileri kapatma işlemi için aramalar yapmaktadırlar. Ancak şu an için böyle bir özellik söz konusu değildir. Geçtiğimiz yıl ağustos ayından bu yana önerilen gönderileri kapatma işlemi kullanıcıların istekleri arasında yer alsa da, Instagram uygulamasının şu an için kullanıcılarına sunduğu böyle bir özellik söz konusu olmamaktadır. Bu özelliğin kaldırılması için yeterli sayıda talep alması gereklidir. Aksi takdirde bu özelliğini devre dışı bırakabilme ya da kapatma özelliği bulunmamaktadır.

Instagram Önerilen Gönderileri Belirleme

Instagram kullanıcılarına önerilen gönderileri kapatma özelliğini sunmasa da istediğiniz gönderilerin ana sayfanıza düşmesini sağlayabilme özelliğini sunmaktadır. Bu işlemi IG’ye ilgilendiğiniz gönderileri bildirerek yapabilmeniz mümkündür. Bildirimi yaptığınız takdirde Instagram algoritmaları sizin hesap hareketlerinizi baz alarak önerilen gönderileri belirleyecektir. Eğer uygulamada karşınıza çıkan önerilen gönderilerle ilgilenmiyorsanız, yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

•    Instagram uygulamasında ilgilenmediğiniz önerilen gönderiye gelerek, sağ üst kısımdaki üç nokta simgesine dokunmalısınız.
•    Ardından karşınıza çıkan seçenekler arasından ilgilenmiyorum seçeneğini işaretlemeniz gerekir.
•    İlgilenmiyorum seçeneğine tıkladığınız takdirde Instagram algoritmasına talebiniz iletilecektir.

Instagram Uygulaması Hangi Gönderileri Önerir?

Instagram uygulamasının size hangi gönderileri önerdiğini merak ediyor olabilirsiniz. Instagram’da önerilen gönderiler, kullanıcıların takip ettiği kişiler ya da gönderileri ile etkileşimde bulunduğu kişilerin ilgili olduğu gönderiler olarak bilinir. Yani bu özellik Instagram kullanıcılarının, hesaplarında yaptığı hareketler sonucunda değişken bir özellik gösterebilir. Özellikle bu önerilen gönderiler özelliği, Instagram uygulamasının iyileştirilmesi için geliştirilmiştir ancak kullanıcılar tarafından gerekli ilgiyi görmemiştir. Instagram kullanıcıları kontrolleri dışında ana sayfalarında bulunan önerilen gönderiler kısmından memnun olmamaktadırlar.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip