Instagram’da Arkadaş Listesi Nasıl Oluşturulur?
Instagram’da Arkadaş Listesi Nasıl Oluşturulur?

Instagram’da yakın arkadaşlarınız ile devamlı etkileşim hâlinde olabilmeniz için yapmanız gereken, profilinize giriş yaparak yukarıda görülen üç noktaya tıklamanızdır. Ardından ayarlar bölümüne girerek, yakın arkadaşlar seçeneğini seçmeniz gerekir. Yakın arkadaşlar seçeneğini seçtikten sonra, listenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Instagram uygulaması size etkileşimde olduğunuz kullanıcıların isimlerini öneri olarak getirecektir. Sizde bu önerilerden istediğiniz kişileri arkadaş listenize ekleyerek, yakın arkadaş listenizi oluşturabilirsiniz. Instagram yakın arkadaş listesi özelliği, size özel bir alan sağlayacaktır. Bu sayede paylaştığınız hikâyeleri sadece sizin istediğiniz kişiler görecektir.

Instagram’da Bir Kullanıcıyı Yakın Arkadaş Listesine Eklediğinizde Bildirim Gider Mi?

Instagram'da yakın arkadaş listesi oluşturduğunuzda, eklediğiniz kullanıcılara sistem üzerinden herhangi bir bildirim gitmemektedir. Aynı şekilde herhangi bir Instagram kullanıcısı sizin hesabınızı kendi yakın arkadaş listesine eklediğinde, Instagram üzerinden herhangi bir bildirim almanız mümkün değildir. Yanlışlıkla istemediğiniz bir Instagram kullanıcısını, yakın arkadaş listenizi eklediğinizde, bu hesabı listeden çıkarmanız durumunda o kişiye herhangi bir bildirimde gitmez.  Instagram kullanıcılarına, bu konuda gizlilik sağlamaktadır. Hesabınızda özel olarak yaptığınız hiçbir işlem için diğer kullanıcılara herhangi bir bildirim gönderilmemektedir.

Bir kullanıcıyı yakın arkadaş listenize eklemeniz durumunda, o kullanıcı hikâyeler bölümünden sizin yakın arkadaş listenizde olduğunu anlayacaktır. Çünkü hikâye bölümünde yer alan kırmızı halka arkadaş listenize eklemenizden sonra yeşile dönecektir. Siz de kimlerin sizi yakın arkadaş listesine eklediğini bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Instagram’da Yakın Arkadaş Ekleyerek Hikâye Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram’ın ana sayfasında yer alan hikâye bölümüne tıklamanız ve paylaşacağınız hikâyeyi paylaşma ekranına eklemeniz gerekmektedir. Paylaşmak istediğiniz görseli paylaşma ekranına ekledikten sonra ekranın alt kısmında bulunan yıldız seçeneğine tıklamanız ve yeşil butona basmanız gerekir. Yeşil butona tıkladığınızda sadece sizin seçtiğiniz yakın arkadaş listeniz paylaşımınızı görecektir.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip